Zaregistrovat se
Porota

Naše porota se skládá z renomovaných odborníků, novinářů a fotografů.

Porota dbá především na kvalitu záběru (fokus, expozice, kompozice atd.) a na myšlenku snímku vzhledem k tématu soutěže. Musí odpovídat celkový dojem z fotografie - od výběru kategorie až po koncepci snímku. Aby bylo možné fotografii začlenit do užšího výběru, je mimo jiné potřeba splnit následující kritéria:

• Odpovídající velikost fotografie; minimálně 1 080 x 1 080 pixelů.
• Pouze jednotlivá fotografie; žádná koláž.
• Žádné rámečky, grafické prvky nebo zřejmé úpravy fotografie.
• Žádné textové prvky na fotografii; maximálně jméno fotografa nebo Copyright.

Hodnocení nebo komentáře na naší webové stránce jsou při konečném posuzování pouze jedním parametrem, takže možnost vyhrát mají i fotografie s málo příspěvky.

Porota CEWE Photo Award 2021
Yann Arthus-Bertrand - předseda poroty

Yann Arthus-Bertrand - předseda poroty

Již podruhé je Yann Arthus-Bertrand prezidentem poroty CEWE Photo Awards. Yann Arthus-Bertrand je fotograf a ekolog. Díky svým fotografiím z ptačí perspektivy se stal světoznámým fotografem. Zvířata a příroda ho fascinovala již od nepaměti. Ve věku 20 let se usadil ve Francii a stal se ředitelem přírodní rezervace. Na první konferenci v Riu v roce 1992 se Yann rozhodl, že do roku 2000 připraví veledílo, které bude odrážet stav naší planety, a tak vznikla THE EARTH FROM THE AIR (Země krásná a neznámá). Kniha měla obrovský úspěch a prodalo se více jak 3 miliony kopií. Yann následně založil nadaci GOODPLANET, která usiluje o zvýšení povědomí veřejnosti o problematice životního prostředí, realizovat programy v oblasti ochrany klimatu a s pomocí místních mimovládních organizací bojovat proti odlesňování.

Ekolog a fotograf

Christie Goodwin (Anglie)
Biografie

Biografie

Christie Goodwinová je britská fotografka s 35 lety kariéry. Svůj první fotoaparát obdržela ve 12 letech a své životní poslání si uvědomila až v roce 2005, kdy byla pověřená úlohou fotografky na jednom živém vystoupení. Po této zkušenosti se chopila nové úlohy a stala se fotografkou hudebního a zábavného průmyslu na plný úvazek. Dnes Christie fotí především portréty a turné. Pracovala například pro hvězdy jako je Ed Sheeran, Katy Perry, Taylor Swift, Paul McCartney, Rod Stewart a mnoho dalších. Její tvorba se objevuje na CD a DVD, přehlídkách, v mezinárodních publikacích, knihách či výstavách. V roce 2018 vydala také svojí první velkou fotoknihu „Memories We Made“, která zachycuje deset let spolupráce s Edem Sheerenem. Její fotografie jsou pokaždé dech beroucí, za co je kreativní a trochu šílená Christie také patřičně uznávaná. Když zrovna není na cestách, tráví čas doma, v Londýně, kde pravidelně pracuje jako oficiální fotografka koncertního sálu Royal Albert Hall. Včetně toho fotí také obálky nejprodávanějších detektivních románů.
Ulla Lohmann (Německo)
Biografie

Biografie

Ulla Lohmann fotografuje na expedicích a točí filmy pro GEO, National Geographic, BBC, ARD, ZDF, Servus TV, Terra Mater a Red Bull Media House. Je zastoupená National Geographic Creative a Canon Explorer, F-stop Global Icon, jmenovaná členkou DGPh a Explorer´s Club (New York). Dnes se Ulla zúčastňuje expedicí po celém světě a vypráví příběhy o vzdálených a neprozkoumaných místech. Jednou z její TOP expedice je prozatím vědecká expedice do vnitra aktivní sopky, kde je první ženou na světě, která toto místo prozkoumala.
Dr. Christian Friege (Německo)
Biografie

Biografie

Dr. Christian Friege, člen představenstva společnosti CEWE Stiftung & Co., je od roku 2015 zodpovědný za domácí a mezinárodní prodeje společnosti a od roku 2017 je také předsedou představenstva. V minulosti působil podnikový porotce, Christian, jako manažer ve Velké Británii, USA, Finsku a Japonsku. Včetně toho byl také členem představenstva společnosti Debitel AG a předsedou představenstva společnosti LichtBlick AG. Jako patronovi fotografické soutěže CEWE Photo Awards mu velmi záleží na podpoře kulturní hodnoty fotografie.
Kai Pfaffenbach (Německo)
Biografie

Biografie

Pfaffenbach získal za svou žurnalistickou fotografii mnoho národních a také mezinárodních ocenění. Za fotografii vítězného gólu Maria Götzeho ve finále mistrovství světa ve fotbale 2014 mu byla udělená cena Svena Simona vydavatelství Axel Springer. Včetně dalších ocenění Profesionální asociacie německých sportovních fotografov (VDS) a Německé novinářské asociacie získal Pfaffenbach také cenu World Press Photo Award za fotografii usmívajícího se Usaina Bolta v semifinále olympijských her v Riu 2016. Od roku 2020 je Pfaffenbach součástí týmu 11 fotografů agentury Reuters, kterým byla udělena Pulitzerova cena v kategorii „Breaking News Photography“ za události v Hongkongu.
Martin Rak (Česká republika)
Biografie

Biografie

Martin je přední český krajinářský fotograf, jehož práce si získala obdiv díky svým charakteristickým snovým a mlhavým pohledům. Jeho fotografie jsou publikovány v magazínech o cestování a fotografování, nebo např. v kalendářích. Martinovým nejoblíbenějším krajem jsou severní Čechy, zejména pak Českosaské Švýcarsko, kde vzniká většina jeho fotografií. Pořádá fotografické workshopy u nás i ve světě. Pravidelně se také umisťuje na předních místech fotografických soutěží, jmenujme například National Award winner na Sony World Photography Awards 2016, či třetí místo na EISA Maestro Award 2016. "Je to nádherný pocit stát v ranním tichu na skalním ostrohu, nad nekonečným mořem mlh, a být při tom, když se v krajině objeví první světlo. Pokouším se zachytit tuto atmosféru svým fotoaparátem a alespoň částečně se o ní s vámi podělit."
Petra Horn (Německo)
Biografie

Biografie

Petra Horn je od roku 2015 v představenstvu SOS dětských vesniček a od roku 2020 členkou senátu SOS Children´s Villages International. Působila jako členka představenstva v energetickém koncernu. Angažuje se pro SOS Children´s Villages a propaguje v médiích projekty, které mají za cíl zlepšit každodenní život dětí na celém světě.
    Porota: CEWE Photo Award 2019

    global.drag_and_drop.header
    global.drag_and_drop.description