Zaregistrovat se
Souhrn často kladených otázek
Můj účet:

Jak vymažu svůj uživatelský účet?

Pokud chcete smazat váš uživatelský účet, kontaktujte prosím náš zákaznický servis. Buď telefonicky na čísle 272 071 400 (pondělí – pátek , od 9:00 do 19:00, sobota - neděle, od 10:00 do 18:00) nebo použijte náš kontaktní formulář: https://soutez.cewe-fotokniha.cz/cewephotoaward/cs_cz/contact

Mohu změnit své uživatelské jméno nebo svoji e-mailovou adresu?

Vaše uživatelské jméno a váš e-mail již po přihlášení nemůžete změnit.

Kolik je povoleno uživatelských účtů?

Můžete založit uživatelský účet s vašimi osobními údaji. S tímto uživatelským účtem se můžete účastnit všech fotografických soutěží společnosti CEWE. Nová registrace proto není nutná.

Zapomněl(a) jsem své heslo nebo se nemohu prostřednictvím svého hesla přihlásit.

Pokud se nemůžete prostřednictvím svého hesla přihlásit nebo jste heslo zapomněli, vyžádejte si nové heslo. Tento proces může trvat až 15 minut. Pokud do té doby neobdržíte od našeho systému žádnou automatickou odpověď, zkontrolujte vaši schránku nevyžádané pošty. Jinak nás můžete kontaktovat na čísle 272 071 400 (pondělí – pátek , od 9:00 do 19:00, sobota - neděle, od 10:00 do 18:00) nebo použijte náš kontaktní formulář: https://soutez.cewe-fotokniha.cz/cewephotoaward/cs_cz/contact

Chtěl(a) bych vymazat fotografie ze starých soutěží. Jak to provést?

Klikněte nejprve na soutěž, ze které chcete svoje fotografie odebrat. Poté se přihlaste svými přihlašovacími údaji, klikněte na vaše uživatelské jméno a vyberte „Spravovat fotografie“. Zde můžete nyní jednotlivě odstranit všechny fotografie.

Ohledně fotografií:

Lze zaslat jednu fotografii do více kategorií?

Víme, že někdy nemusí být zcela jednoduché se rozhodnout pro příslušnou kategorii. Rozhodněte se tedy pro tu kategorii, která vám přijde tématicky nejblíže. Zaslání jedné fotografie do více kategorií vaše šance na výhru nezvýší.

Musí být pod fotografií uvedeno mé celé jméno?

Pod vaší fotografií je vždy uvedeno vaše uživatelské jméno. Pouze pokud byste vyhráli, bude mezi vítězi v měsíci uvedeno vaše celé jméno.

Proč musím při registraci uvádět svoji úplnou adresu?

Abyste mohli dostávat výhry, měli byste se vždy přihlásit s vaším pravým jménem a adresou.

Proč se moje fotografie na vaší webové stránce komprimují?

Z důvodu velkého množství zasílaných fotografií vám chceme dopřát vysoký uživatelský komfort a komprimujeme proto vaše fotografie na velikost vhodnou pro webovou stránku. Máte však možnost, otevřít požadovanou fotografii v plné velikosti pomocí symbolu lupy.

Co se stane s mými fotografiemi, když soutěž skončí?

Na konci soutěže můžete své fotografie z vašeho uživatelského účtu vymazat (viz také „Chtěl(a) bych vymazat fotografie ze starých soutěží. Jak to provést?“).

Co mohu na své fotografii upravovat a co je míněno pod pojmem „žádné manipulace s fotografiemi“?

U našich fotografických soutěží jde o fotografii a úžasné fotografické výkony. Chceme tak vyznamenávat fotografie, které přesvědčí naší porotu myšlenkou v souvislosti s daným tématem, celkovým dojmem a kvalitou. Úprava fotografií, která se v současnosti stala pevnou součástí fotografistiky, by při tom měla sloužit pouze jako pomůcka. Povoleny jsou úpravy, jako je úprava jasu, kontrastu, hloubky, světla, barev atd. Také výřezy a drobné retuše lze provádět. Dodatečně vložené prvky, které fotografii falšují, nejsou přípustné. K tomu patří zřejmé kompozice, grafické prvky, rámečky a texty.

Lze zasílat i fotografie z chytrých telefonů?

Ano, jistě!

Proč nemohu k jednotlivým fotografiím uvádět žádné technické údaje?

Metadata se automaticky přenesou z vašich zaslaných fotografií a přidají k fotografii. Ruční zadávání proto není nutné.

Ohledně soutěže:

Jak důležité jsou popisky k fotografii?

Za každou fotografií se skrývá zvláštní příběh. Bude nás velmi těšit, pokud se podělíte o svůj příběh s ostatními účastníky a návštěvníky soutěže a i nás do něj necháte proniknout.

Jak mohu svoji účast na soutěži CEWE Photo Award 2021 odvolat?

Před koncem uplynutí doby trvání soutěže CEWE Photo Awards 2021 máte možnost své fotografie z vašeho uživatelského účtu smazat (viz také „Chtěl(a) bych vymazat fotografie ze starých soutěží. Jak to provést?“).

Kolik fotografií mohu do soutěže CEWE Photo Award 2021 zaslat a do kdy?

Do 31. 05. 2021 máte možnost zaslat do soutěže CEWE Photo Awards 2021 celkem 100 fotografií do deseti různých kategorií.

Nemohu nalézt své fotografie mezi došlými fotografiemi v příslušných kategoriích. Musím je nahrát znovu?

Do soutěže CEWE Photo Awards 2021 bude zasláno více než 100 000 fotografií, takže může být někdy těžké ty vaše nalézt. Můžete však snadno na vašem uživatelském účtu v rubrice „Spravovat fotografie“ zkontrolovat, zda byla vaše fotografie nahrána.

Proč mám moji zasílanou fotografii předložit v originální velikosti?

Pro posuzování fotografií je důležité, aby fotografie byly k dispozici v pokud možno nejvyšším rozlišení. Kromě toho se může stát, že vítězné fotografie k příslušné soutěži vytiskneme na nástěnné obrazy a vystavíme je. I k tomu je nutné dostatečně vysoké rozlišení.

Mají hodnocení uživatelů vliv na rozhodnutí poroty?

Hodnocení uživatelů slouží především ke komunikaci uživatelů mezi sebou. Pokud uvidíte hezké fotografie a pošlete jim pěkné hodnocení, potěšíte tím toho, kdo je vyfotografoval. Pro porotu však platí jiná kritéria.

Mohu se se svolením rodičů zúčastnit soutěže, i když jsem mladší 18 let?

Bohužel, z právních důvodů se mohou soutěže zúčastnit pouze osoby, které dosáhly plnoletosti.

Proč byly moje fotografie a/nebo komentáře smazány?

Společnost CEWE si vyhrazuje právo mazat obrazové příspěvky, které se výrazně liší od tematického zadání.

Budou zaslané fotografie využity společností CEWE pro obchodní účely nebo pro volně přístupné archivy?

Fotografická kultura leží společnosti CEWE velmi na srdci, takže nabízíme fotografům a fotografickým nadšencům platformu pro prezentování a výměnu a dát tak podnět ke kreativním postupům. Účastí na soutěži CEWE Photo Award 2021 získává společnost CEWE pouze (prosté) právo užívání fotografií nahraných účastníky. Společnost CEWE nikdy nebude požadovat autorská práva k fotografiím. Autorské právo k fotografii vždy zůstane autorovi. Udělené právo užívání je nezávislé na tom, zda bude fotografii udělena cena či nikoliv a zahrnuje možnost zveřejnění, rozmnožování, vyobrazení a rozšiřování za účelem vlastní reklamy a prezentace společnosti CEWE. Stane se tak výhradně v souvislosti se soutěží CEWE Photo Award 2021 a je to vždy spojeno s uvedením autora. Pokud by měla být fotografie použita jinde, vyžaduje to vždy zvláštní souhlas účastníka. Další informace k tomuto tématu naleznete v bodě 7 podmínek účasti na soutěži CEWE Photo Award 2021: https://contest.cewe.de/cewephotoaward/cs_cz/p/terms_and_conditions.

global.drag_and_drop.header
global.drag_and_drop.description